l'egyptienne - modelships/modely lodí

Stránky lodního modeláře
Přejít na obsah
                                               24 liberní fregata                                     
                                   "L'ÉGYPTIENNE"  
                                          1799
06.05.2021
Další model jsem si vybral z dílny pana Delacroix, je to jeho poslední monografie. Perfektně zpracované plány a detailní popis jednotlivých dílů zaručuje vysoce kvalitní model 24liberní fregaty.
Stavím opět ve svém oblíbeném měřítku 1:48, což ale značí, že model nebude mít stěžně, protože by se nedal nikam transportovat. Bude to kompletně vybavený trup z jedné strany otevřený, pro viditelnost jednotlivých vnitřích vestaveb.
Vyrobil jsem jednotlivé části kýlu a k tomu montážní rám, ve kterém se bude sestavovat celý trup z jednotlivých žeber, kterých je 75 a tím pádem bude trvat delší dobu, než celý trup sestavím.

29.05.2021
Vyrobeny a sestaveny díly zádě pod zrcadlem a jednotlivá žebra tvořící zakulacenou příď, což je asi jedna z nejsložitějších prací na trupu.Příď a spodní část zádě jsou hotové a začíná výroba jednotlivých žeber.

17.01.2022
Dokončil jsem kostru trupu, do kýlu jsem zabudoval závitové vložky pro upevnění modelu na desku a začínám s vnitřní vestavbou. Usazen vnitřní kýl a podélné nosníky palubníků vnitřní paluby. Postupně plaňkuji vnitřek trupu od kýlu nahoru. Průběžně budu vkládat fotky.
15.02.2023
Postupně jsem oplaňkoval i venkovní boky s tím, že jedna strana bude kompletní a druhá oplaňkovaná od zesílených planěk směrem nahoru, protože spodní část bude vyřezaná, aby umožnila pohled do vnitřku na jednotlivé paluby. Plaňky na spodní části trupu je třešeň, černé jsou z černěného habru, světlá část kolem střílen hlavní paluby je Castelo Boxwood.
Plaňky jsou přibité čtyřhrannými hřeby, modelový rozměr 0,45 x 0,45mm. Použil jsem mosazný drát, který časem zčerná a bude znázorňovat železné hřeby.

15.02.2023
Vyrábím poklopy střílen hlavní paluby. Skládají se z vnějších vodorovných planěk, které sedí přesně v otvorech jednotlivých střílen a svislých, které jsou z vnitřní strany přibité na vodorovné a kopírují tvar zaoblení trupu. Přibité jsou zvláštními hřeby s "diamantovou" hlavou o rozměru 0,385x0,385mm.

14.05.2023
Začala výroba vnitřní vestavby - v zadní části u kýlu je místnost pro skladování střelného prachu jak v sudech, tak v kartuších, uložených v samostatných kójích. Je tam uzavřená šachta s prosklenými a zamřížovanými okny, kde byla zavěšená lampa pro osvětlení skladu.
Sklad byl oddělený od sředu lodi dvojitou stěnou, vyplněnou cihlovou zdí.
Návrat na obsah