l'egyptienne - modelships/modely lodí

Stránky lodního modeláře
Přejít na obsah
                                               24 liberní fregata                                     
                                   "L'ÉGYPTIENNE"  
                                          1799
06.05.2021
Další model jsem si vybral z dílny pana Delacroix, je to jeho poslední monografie. Perfektně zpracované plány a detailní popis jednotlivých dílů zaručuje vysoce kvalitní model 24liberní fregaty.
Stavím opět ve svém oblíbeném měřítku 1:48, což ale značí, že model nebude mít stěžně, protože by se nedal nikam transportovat. Bude to kompletně vybavený trup z jedné strany otevřený, pro viditelnost jednotlivých vnitřích vestaveb.
Vyrobil jsem jednotlivé části kýlu a k tomu montážní rám, ve kterém se bude sestavovat celý trup z jednotlivých žeber, kterých je 75 a tím pádem bude trvat delší dobu, než celý trup sestavím.

29.05.2021
Vyrobeny a sestaveny díly zádě pod zrcadlem a jednotlivá žebra tvořící zakulacenou příď, což je asi jedna z nejsložitějších prací na trupu.Příď a spodní část zádě jsou hotové a začíná výroba jednotlivých žeber.

17.01.2022
Dokončil jsem kostru trupu, do kýlu jsem zabudoval závitové vložky pro upevnění modelu na desku a začínám s vnitřní vestavbou. Usazen vnitřní kýl a podélné nosníky palubníků vnitřní paluby. Postupně plaňkuji vnitřek trupu od kýlu nahoru. Průběžně budu vkládat fotky.
Návrat na obsah